خانه / اخبار / حضور آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در روستای گلیرد زادگاه مرحوم آیت الله طالقانی

حضور آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در روستای گلیرد زادگاه مرحوم آیت الله طالقانی

آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت برگزاری اولین نماز جمعه توسط مرحوم آیت الله طالقانی و یادبود شهدای روستای گلیرد در زادگاه آن مرحوم حضور یافت.
وی در این مراسم که با استقبال پرشور مردمی همراه بود، ضمن تبیین ارزش جهاد و شهادت در منابع دینی گفت: مطابق برخی از روایات، ارزشمندترین کاری که بشر می تواند انجام دهد، شهادت در راه خداوند است تا جایی که شهید هیچ نیازی به غسل و کفن ندارد.
آیت الله تقوی با ذکر خاطراتی از آیت الله طالقانی با نقل قولی از آیت الله مطهری گفت: شهید مطهری می فرمود” اولین کسی که جوانان تحصیل کرده را با آموزه های دینی آشنا کرد نه من بودم نه دکتر شریعتی؛ بلکه این نهضت مدیون آیت الله طالقانی است”.
وی در بخش کوتاهی از سخنان خود به خدمات فرهنگی مرحوم جلال آل احمد در فضای خفقان پیش از انقلاب پرداخت و در پایان مدیران کشور را به خدمت رسانی به مردم انقلابی ایران توصیه کرد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی همچنین با حضور در خانه قدیمی آیت الله طالقانی در مجاورت مسجد روستای گلیرد قرار دارد، ضمن دیدار از این بنای قدیمی به سوالات و مطالبات مردم پاسخ داد.
گفتنی است حضور در منزل امام جمعه طالقان، بازدید از ۴۰۰ هکتار گندم کاری در طالقان که برای اولین بار پس از انقلاب صورت گرفته است و همچنین بازدید از روستای دیدنی منتظران (ایستا)، بازدید از اداره جهاد کشاورزی طالقان و بازدید از پروژه ۲۰۰ هکتاری گندم زارهای طالقان که پس از چهل سال کشت دیم شده بود، از دیگر برنامه های آیت الله تقوی بود.

همچنین ببینید

پیام مدیر عامل مرکز حلال بمناسبت “ناتال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *