خانه / مقالات و گزارش ها / شرکت برزیلی مارفریگ در رده دوم بزرگترین تولید کننده گوشت جهان
Martin Secco Arias, Chief Executive Officer of Marfrig Global Foods SA, poses for a photograph after attending a news conference in Sao Paulo, Brazil April 9, 2018. REUTERS/Paulo Whitaker

شرکت برزیلی مارفریگ در رده دوم بزرگترین تولید کننده گوشت جهان

شرکت برزیلی مارفریگ با خرید بیش از 51% از سهام شرکت آمریکایی نشنال بیف به ارزش 969 میلیون دلار در رده دوم بزرگترین تولید کننده گوشت در جهان قرار گرفت.

این معامله باعث شد قیمت سهام شرکت مارفریگ  19 در صد افزایش پیدا کند. طبق آخرین بررسی ها مشخص شد که بدهی های شرکت کاهش پیدا خواهد کرد و با قرار گرفتن شرکت در موقعیتی بهتر و دسترسی بهتر و راحتربه بازارهای جهانی سود شرکت مارفریگ افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت مارفریگ بیان کرده در پی این سرمایه گذاری امیدواریم موقعت بهتروشایسته تری را در اختیار دامداران و زیرمجموعه های آنها درآمریکا قرار دهیم. و همچنین امیدواریم با این سرمایه گذاری دسترسی بهتری به بازار آمریکا و جهانی داشته باشیم زیرا طی یک سال گذشته به دلایل بهداشتی محدودیت های زیادی برای واردات گوشت برزیلی به آمریکا وجود داشته و ما علاقه داریم در بازار آمریکا حضور داشته باشیم از آنجایی که صادرات به آمریکا با دشواریهایی مواجه است بهترین راه همکاری و تولید در داخل آمریکا است.

البته امیدواریم این محدودیتها تا اواسط سال جاری برداشته شود زیرا مارفریگ جزو شرکت های صادر کننده گوشت به آمریکا است . هم اکنون 25 در صد از 20 هزار تن گوشت که از اروگوئه بدون هیچ تعرفه وارداتی و مالیاتی وارد آمریکا میشود توسط شرکت مارفریگ صادر میشود.

شرکت مارفریگ در نظر دارد برای رقابت با تولید کنندگان آمریکایی و کاهش ریسک تجارت در زمینه تولید ماهی و دیگر گوشت ها نیز سرمایه گذاری کند.

همچنین ببینید

پیام مدیر عامل مرکز حلال بمناسبت “ناتال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *