خانه / اخبار / نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی :برای فرهنگ سازی در موضوعات مختلف بخش کشاورزی، پیوست فرهنگی نیاز داریم

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی :برای فرهنگ سازی در موضوعات مختلف بخش کشاورزی، پیوست فرهنگی نیاز داریم

حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی در دیدار نوروزی مدیران با ایشان اظهار داشت: خدمات وزارت جهادکشاورزی در تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران درایام نوروزی ۹۷ ، اقدامی بی‌نظیر و تأمین محصولات کشاورزی مورد نیاز مردم از تولید داخلی و وفور مایحتاج مردم در اقصی نقاط کشور در این ایام قابل تقدیر است.

وی گفت: تأمین و تنظیم بازار کالای اساسی، تأمین نهاده‌های تولید، ارائه خدمات دامپزشکی و نظارت بر سلامت محصولات دام، طیور و همچینین مقابله با آفات گیاهی از جمله خدمات کارکنان وزارت جهادکشاورزی در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

نماینده ولی فقیه در ادامه خاطر نشان کرد: باید این خدمات برای افزاش آگاهی مردم به طور گسترده اطلاع رسانی شود.

وی سازمان‌های حفظ نباتات و دامپزشکی را “ارتش کشاورزی” کشور دانست و گفت: این سازمانها همچون نیروهای مسلح که از تمامیت ارضی دفاع و امنیت کشور را تأمین می‌کنند، از گیاهان و دام ها در مقابل عوامل بیماری زا مراقبت، صیانت، سلامت و امنیت غذایی مردم را تامین می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی یک پایه کار مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه در استانها و سازمانهای تابعه را حضور در مراکز خدمات و ترویج کشاورزی عنوان نمود. وی خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت مراکز جهادکشاورزی در دهستان با اعزام مبلغین روحانی برای ارتباط با کشاورزان استفاده کرد. نماینده ولی فقیه در ادامه گفت: برای فرهنگ سازی در موضوعات مختلف بخش کشاورزی، پیوست فرهنگی نیاز داریم. حجت الاسلام و المسلمین تقوی تاکید کرد: از این پس یکی از معیارهای ارزیابی و امتیازدهی به مسئولان حوزه ها، حضور در مراکز خدمات جهادکشاورزی در دهستانهاست.

گفتنی است در دیدار نوروزی مدیران وزارتخانه با حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی مطالب زیر بیان شد: تدوین پیوست فرهنگی برای موضوعات و مباحث اساسی وزارت جهادکشاورزی مانند آب، نهادهای اصلاح الگوی مصرف، ضایعات محصولات کشاورزی و … ضروری است؛ حل مسأله آب در کشور نیازمند برنامه‌ریزی مدون و هماهنگی بین وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط است؛ اگر از همین آب موجود بدرستی استفاده شود، می‌توان نیاز آبی کشور در بخش کشاورزی را مرتفع نمود.

همچنین ببینید

پیام مدیر عامل مرکز حلال بمناسبت “ناتال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *