خانه / اخبار / برگزاری نشست سراسری مدیران حراست وزارت جهادکشاورزی با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی

برگزاری نشست سراسری مدیران حراست وزارت جهادکشاورزی با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی

نشست سراسری مدیران حراست وزارت جهادکشاورزی، پنجم اسفندماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، رئیس سازمان حراست کل کشور و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهادکشاورزی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی در این نشست اظهار داشت: کار حراست کار بسیار حساس و ظریفی است و رسالت امنیتی که دارد باید در دستگاه‌های مربوط به حاکمیت، با تلاش و کوشش فراوان، آسایش و آرامش را برای کارکنان و خدمتگزاران فراهم تا خدمات توسعه پیدا کند و مدیران و کارکنان بتوانند در بستری مناسب کارها را پیش برنند.

وی در خصوص اهمیت مسأله امنیت گفت: یکی از مقولاتی که در امور جامعه نقش دارد، مسأله امنیت است که از مقولات عمومی است و هیچ فردی از افراد جامعه حق ندارد در جایی که همگان در آن سهیم هستند، به حقوق دیگران خدشه‌ای وارد کند. بنابراین حقوق عمومی از عوامل محدود کننده آزادی است و خط قرمزی است که آزادی مطلق را مهار می‌کند و جلوی آن را می‌گیرد.

حجت‌الاسلام تقوی افزود: امنیت از مقولات حیاتی است و زندگی وحیات جامعه در پرتو امنیت تداوم پیدا می‌کند و اگر امنیت از جامعه رخت بربندد، زندگی و حیات جامعه در معرض سقوط قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی در ادامه گفت: نکته دیگری که باید توجه کرد این است که باید امنیت را تولید کرد و با تولید گسترده و انبوه آن زمینه‌های تهدید را که زاینده اضطراب و تشویش عمومی و ناامنی است، باید از بین برد.

وی تصریح کرد: امنیت از مقولات ارزشی است و یکی از نعمت‌های الهی به شمار می‌آید، که ارزش آن کمتر مورد توجه قرار می گیرد. آنگاه که قدر وارزش نعمتها شناخته شود، انسان می‌تواند ارزش آن را در جامعه ارزیابی کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی خاطر نشان کرد: یک مسئله خود امنیت است و موضوع دیگر پاسداری از امنیت است؛ چرا که امنیت برای جامعه سرمایه است و باید حفظ شود و امنتی در هر جامعه تجلی قدرت و نفوذ مدیران آن جامعه است و یکی از عوامل و معیارهایی که یک حکومت را می‌توانیم ارزیابی کنیم با معیار امنیت است و قدرت یک حکومت را باید در قدرت امنتی او ببینیم و باید نسبت به مسأله امنیت بسیار حساس بود و هر کس که بخواهد مرزهای امنیت رابشکند، باید به شدت با او برخورد کرد.

نماینده ولی فقیه در ادامه گفت: امنیت در هر جامه تجلی قدرت و نفوذ حاکمان و مردم آن جامعه است. این قدرت را به هیچ وجه نباید تضعیف کرد و شکست و باید مراقب بود. وی افزود: ما امروز در معرض توطئه‌ها و طرح‌های مختلف دشمن هستیم، یکی از راه‌های که رهبر فرزانه انقلاب توضیح داد، راه نفوذ است. نفوذی‌ها را باید مراقبت بود.

حجت الاسلام و المسلمین امنیت را یک سرمایه بسیار ارزشمند دانست و گفت: تمام سرمایه‌های کشور باید در سایه قدرت امنیتی آن کشور به کار و جریان بیافتد و ما باید برای این موضوع فرهنگ سازی کنیم و ارزش امنیت را برای مردم تبیین کنیم.

نماینده ولی فقیه تأکید کرد: برای اینکه کارهای امنیت در دسترس سارقان قرار نگیرد و آنها به امنیت لطمه نزنند، باید بشدت از آن محافظت کرد.

وی درخصوص مرزبانان فرهنگی و فیزیکی گفت: آنان که مرزبان مرزهای فرهنگی و فیزیکی می‌باشند تا از نفوذ دشمن سیاه دل به درون جامعه و یا افکار جامعه جلوگیری کنند و راه نفوذ را به منابع ملی بگیرند، مقام و مرتبه بالایی دارند. اینها پاسدار امنیت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی افزود: در ارتباط با امنیت فرهنگی آنهایی که مرزهای فرهنگی را در نقشه جغرافیایی فرهنگی حفظ می‌کنند؛ اندیشمندان و علما هستند و اینها باید مرزهای فرهنگی را حفظ و راه نفوذ شیطان به درون حوزه فرهنگ را بگیرند.

وی تصریح کرد: پاسداران امنیت کسانی هستند که باید از سرمایه گرانبهای امنیت محافظت کنند و این پاسداران ویژگی‌هایی دارند. وی اهلیت و شایستگی را اولین ویژگی پاسدار امنیت برشمرد و گفت: مجموعه‌ای از صفات است که یک انسان را شایسته می‌کند و اهلیت را برای او بوجود می آورد که تقوا و پرهیز از گناه، اهل تجربه، کارآمدی، لیاقت و پیشگام بودن در پذیرش اندیشه الهی از جمله این صفات می‌باشد.

حجت الاسلام تقوی دیگر ویژگی پاسدار امنیت را دانایی و توانایی عملی، امانتداری، اطلاعت از مافوق، نداشتن نگاه جناحی و هوشمندی بالا دانست و گفت: مأموران امنیتی باید خود ساخته و گمنام باشند و کار را فقط برای رضای خداوند انجام دهند تا مردم بتوانند در آرامش باشند و این خود تربیت و ارزش است.

همچنین ببینید

پیام مدیر عامل مرکز حلال بمناسبت “ناتال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *